איזה חלום תרצו להגשים?
תאתגרו אותנו ובואו נדבר
נא בחרו (לא חובה) סוג שירות/ים שאתם צריכים:
Edit Template
זמן קריאה: 2 דקות

שגיאות בתהליך בניית אתר אינטרנט

בעידן הדיגיטלי הנוכחי כיום, אתר אינטרנט של כל עסק מהווה את פניו הראשונים של העסק במרחב המקוון. עם התקדמות הטכנולוגיה והעסקנות המקוונת, בניית אתר אינטרט נכון הופך לצורך מרכזי במסגרת כל תהליך והאסטרטגיה השיווקית. על ידי בנייה מסודרת ונכונה של האתר נגזרים מגוון רחב של יתרונות, ועל כן יש להשקיע באיפיון מדוייק ומקיף של אתר האינטרנט כחלק בלתי נפרד מתהליך הפיתוח.

במאמר זה, נבחן את הנושאים המרכזיים שיש להתייחס אליהם במהלך בניית האתר, מתוך הבנה של חשיבותם האסטרטגית והפרקטית. נשקול כיצד איפיון האתר יכול לשפר את חווית המשתמש, להבטיח נראות מיטבית במנועי החיפוש ולהבטיח כי האתר יתקיים בפועל בתקציב ובמסגרת הזמן הידועים מראש.

נכנס לעומקם של תתי הנושאים הבאים:

החשיבות של בניית אתר אינטרנט בעידן הדיגיטלי:
במבנה החדש של החברה, אתר האינטרנט מהווה את הפנים והנציגות הראשונה של כל עסק. חשיבותו של אתר האינטרנט נעה למעלה בשל צמיחת העסקים המקוונית והתחרות העולמית.
איפיון אתר אינטרנט:
תהליך זה מהווה את היסוד לבניית האתר באופן מורכב ומקצועי. במהלך זה, חשוב להבין את מדדי הצלחה ולקבוע את צרכי הלקוח, על מנת לבנות את האתר באופן המתאים ביותר.
השפעת איפיון האתר על חווית המשתמש:
אתר האינטרנט צריך להיות מסודר וקל לשימוש, מתואם לצרכי המשתמשים הפוטנציאליים. איפיון נכון של האתר תורם לשיפור חווית המשתמש ולהפחתת מכשולים בשימוש.
קידום האתר במנועי החיפוש:
איפיון האתר כולל גם ניתוח של דרישות הקידום במנועי החיפוש. תגיות, מבנה האתר ותוכן ישפיעו ישירות על הנראות של האתר בתוצאות החיפוש.

בהתבסס על תתי הנושאים הללו, נעמיק בדיון כיצד כל אחד מהם משפיע על התהליך הכללי של בניית אתר האינטרנט ועל התוצאה הסופית. כמו כן, נציג כיצד הבנה והתייחסות נכונה לנושאים אלו עשויה להביא לשיפור משמעותי בביצועי האתר של העסק ובחווית המשתמש.

story-768 | בניית אתר אינטרנט | בניית אתר | בונה אתרים | בונה אתרים פרילנסר | בונה אתרי וורדפרס

בתקופה שבה אנו חיים, האינטרנט הפך לאחד מהערוצים העיקריים ביותר לשיווק ולהפצת מידע. כל עסק, ללא קשר לגודלו, נדרש להיות נוכח באופן מקוון, על מנת להגיע ללקוחות פוטנציאליים ולבנות מערכות יחסים עם הלקוחות הקיימים. הקמת אתר אינטרנט לעסק הוא האמצעי העיקרי לשימור והגברת הנוכחות המקוונת של כל עסק.

לעסק קיימת חשיבות עצומה בהקמת אתר אינטרנט איכותי ומקצועי, שכן הוא משמש כפריט קריטי בכלי השיווק ובמידע שמועבר ללקוחות. אתר מקצועי מעניק ללקוחות ולמשתמשים תחושת אמינות ואמיתות, ומשפר את הנראות המקצועית של העסק. כמו כן, בניית אתר אינטרנט מאפשרת לעסק להיות זמין 24/7 ללקוחותיו, מקנה להם נוחות וגמישות בקבלת מידע ובביצוע פעולות. והדברים נכונים לכל סוגי האתרים: בניית אתר תדמיתי או בניית אתר מכירתי (בניית אתר חנות) וכיו"ב.

איפיון אתר אינטרנט

פעם היו כרטיסי ביקור פיזיים, אנשים היו יותר נפגשים במציאות. היום אנחנו בעולם דיגטלי שהפך מאד ויראלי. הכניסה לעולם הדיגיטלי, מהווה בעצם פתח לדריכת רגל לשווקים חדשים ובכך להגדיל את מעגל הלקוחות.
גם אם מדובר בחשיפה בלבד, בבניית אתר לעסק אנחנו מגדילים את מעגל הלקוחות הפוטנציאלי שהינו עשוי להיות לקוחות רוכשים.

איפיון האתר הוא הפרויקט המתחיל בהבנה עמוקה של צרכי הלקוחות והמטרות של העסק. במהלך תהליך זה, חשוב להבין את הקהל היעד, את צרכיו, ואת הדרך שבה הוא משתמש או ישתמש באתר. בניית אתר וורדפרס לעסק יכול להתבצע באופן מותאם אישית לכל עסק, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונאלית.
באמצעות איפיון מדויק ניתן להבטיח שהאתר ישקף את אופי המותג ואת מטרותיו של העסק.

איפיון האתר כולל ניתוח עמוק של צרכי הלקוחות, החשיבות של התוכן, והתפיסה הגרפית של האתר. תהליך זה מאפשר להבין את התחום שבו פועל העסק, את קהל היעד, ואת המטרות הראשיות שבניית האתר צריכה לשרת.

כשבעל עסק רוצה לבנות אתר אינטרנט, בונה האתר (בין אם זה סטודיו, בונה אתרים פרילנסר, או חברה לבניית אתרים) צריך לשאול את הלקוח/החברה (מזמין בניית האתר) מספר שאלות מנחות ועל סמך התשובות יתבצע אפיון אתר אינטרנט.

שאלות מנחות שעל פיהן ישק דבר.
לדוגמה: אם קהל היעד שלו זה X, אותו X חייב למצוא את עצמו בתוך איפיון אתר אינטרנט. זה יכול להיות קטגוריה, זה יכול להיות שירות בסיסי שמוצג באתר וכדומה. אחרת הוא לא פוגע במטרה.

ifyun | בונה אתרי וורדפרס | בונה אתר לעסק | בניית אתר מקצועי | בניית אתר תדמיתי | בניית אתר מכירתי | בונה אתרים | בונה אתרים פרילנסר מעצב אתרים | מעצב אתרים פרילנסר | איפיון אתר אינטרנט | אפיון אתר אינטרנט

אחד מהיבטים המרכזיים של בניית אתר אינטרנט הוא יכולתו לשפר את חווית המשתמש. אתר שנבנה בהתאם לאיפיון המדויק (של הלקוח ביחד עם מי שיבנה את האתר) יהיה נוח לשימוש, יענה על צרכיו של המשתמש, ויספק לו את המידע והשירותים שהוא מחפש.

לשם כך, על המתכנת (או בונה אתרים) והמעצב להבין את הצרכים של המשתמשים הפוטנציאליים, וליישם פתרונות עיצוב וארכיטקטורת אתר המותאמים לקהל היעד. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את נגישות האתר, כך שכל משתמש יוכל לגשת אליו בקלות ובנוחות.

אסור לבנות אתר אינטרנט ללא אפיון אתר מסודר. חייבים לעשות אפיון אתר ולא משנה סוג האתר. בין אם מדובר על בניית אתר תדמית או על בניית אתר מכירתי (בניית אתר חנות) או כל סוג אחר של אתר או אפליקציה. אחרת עלולים להווצר הרבה בעיות. הלקוח יכול לצפות לקבל משהו מסוים ורק בסיום העבודה – לגלות שקיבל דבר אחר. לא מדובר רק באכזבה של הלקוח, אלא הוא קיבל מוצר שלא תואם את צרכיו וצרכי העסק שלו ונוצר מצב שהמוצר לא טוב, כי אינו ממלא לעסק את הבעיות שלשם כך נבנה האתר

איפיון האתר בעצם אמור לשפוך אור על כל הדברים שלא ברורים, על שטחים אפורים ולמקד אותנו במה שכן יהיה ולפיו יבנה האתר.

הוא בעצם יהיה המורה דרך שלנו בכל התהליך של הבניה, מהתשתית, מבנה האתר, דרך העיצוב ועד להזנת תכנים באתר האינטרנט.

חייב המאפיין לתת מענה ודגשים על קריאות אתר האינטרנט בשביל מנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט. גם אם אתר האינטרנט לא עתיד להיות מקודם בגוגל (קידום אתרים אורגני SEO וגם קידום ממומן). בונה אתרים חייב לאפיין את הדברים הקריטיים של קריאות וניראות האתר על ידי גוגל.
למשל, סדר התגיות של כותרות (H1, H2 וכו'). 

בנוסף כדאי לתת מענה על הצורך של חווית משתמש נוחה ככל שניתן, היכן המקומות הכי חשובים באתר, היכן למקם טפסים, איך לבנות נכון את הטפסים וכדומה.

post-768-n | הקמת אתר אינטרנט | בניית אתרים | הקמת אתר לעסק | בונה אתרים | בונה אתרים פרילנסר | בניית אתר לעסק | לבנות אתר לעסק | איפיון אתר | אפיון אתר אינטרנט

מאפיין האתר צריך להבין בכל דבר, גם בתהליך הטכני של בניית האתר, גם בקיא בקידום אתרים, גם מתמחה בעיצוב שאם חלילה תפגע חוויית המשתמש, הגולשים לאתר ינטשו אותו במהירות ואת זה אנחנו לא רוצים.
אנחנו רוצים שהייה מרובה ככל שניתן באתר, על ידי זה גדל לנו הדירוג בגוגל.

חייב המאפיין לתת מענה ודגשים על קריאות אתר האינטרנט בשביל מנועי החיפוש בכלל וגוגל בפרט. גם אם אתר האינטרנט לא עתיד להיות מקודם בגוגל (קידום אתרים אורגני SEO וגם לא קידום ממומן). בונה אתרים חייב לאפיין את הדברים הקריטיים של קריאות וניראות האתר על ידי גוגל.
למשל, סדר התגיות של כותרות (H1, H2 וכו'). 

בנוסף כדאי לתת מענה על הצורך של חווית משתמש נוחה ככל שניתן, היכן המקומות הכי חשובים באתר, היכן למקם טפסים, איך לבנות נכון את הטפסים וכדומה.

אפיון האתר כולל גם ניתוח של דרישות הקידום במנועי החיפוש. על מנת להבטיח נראות מיטבית של האתר בתוצאות החיפוש, חשוב להתמקד במילות מפתח, במבנה האתר, ובתוכן המוצג.

תכנון נכון של האתר מסייע בשיפור הקידום האורגני ובהגברת הנראות במנועי החיפוש. כמו כן, יש לשים דגש על יצירת תוכן איכותי ומעניין שישדרג את חווית המשתמש וישרוד בין מתחרים במקום העליון של תוצאות החיפוש.

shgioot-768 | שגיאות בתהליך בניית אתר
לסיכום

איפיון אתר אינטרנט לפני בניית האתר, הוא הדבר הקריטי ביותר בתהליך של בניית אתר אינטרנט. וכמו שאמרנו שאין זה משנה סוג האתר – אם זה בניית אתר תדמית, בניית אתר חנות או אתר תוכן מורכב עם או בלי חנות.

איפיון האתר גם ימנע שאלות ואי הבנות בין מה שהלקוח צריך לקבל והוגדר מראש לבין מה שקיבל בפועל. ללא הפתעות בין הרצוי למצוי, בין מה שהלקוח ציפה לקבל ובסוף לא קיבל בפועל.
בכל אופן, שיהיה בהצלחה בפרויקט!

אם ישנה שאלה, תהיה, אשמח לעזור ולייעץ 🙂

הגעתם למקום הנכון :)

Edit Template